PHP týden PHP týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning PHP!

Periscope využije diváky k moderaci chatu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Sociální síť určená k vysílání živých přenosů Periscope, kterou provozuje Twitteru jako nepřímou konkurenci livestreamům na Facebooku, se dočká téměř neviditelného vylepšení, které by ovšem mohlo velmi pomoci konverzaci u živého přenosu. Tu totiž nyní budou moci moderovat vybraní uživatelé.

Tuto "levnou pracovní sílu" bude Periscope používat především pro získání seznamu závadných slov, která poté bude v chatu u živého přenosu blokovat, aby zkvalitnil konverzaci u přenosu jako celek. Půjde ale i o konkrétní téma živého přenosu - zatímco u jednoho mohou být drobné sexuální narážky v pořádku, u jiného mohou být nevhodné. Komentáře přitom budou nahlašovat sami uživatelé, správu konverzace tak Periscope nechá čistě na uživatelích, kteří by závadný obsah měli sami nahlásit a poté se vybraní sledující postarají o jeho zneškodnění. Zda ovšem bude závadný obsah opravdu nahlašován, ukáže až čas.

Takto snadné bude pro vybrané uživatele zvolit, zda je komentář závadný; Zdroj: The Verge

Problémy se závadným obsahem měl dříve i Twitter samotný, čelil kvůli nim velikému odlivu uživatelů. Odcházely především ženy, které jsou na závadný obsah všeobecně háklivější.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31.5.2016 22:38
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!