Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Skončili ve vězení za videa na Youtube

Čtyři členové kontroverzního Youtube kanálu s názvem TrollStation skončili ve vězení za tvorbu svých videí. Ty obsahovaly únosy, krádeže a přepadení - avšak ne opravdové, nýbrž sehrané, tedy fiktivní.

Na Youtube existuje mnoho různých "prank" kanálů, avšak tento měl až 720 000 odběratelů. A většina videí vznikla v okolí Londýna.

Nicnetušící kolemjdoucí je mohli zahlédnout, jak se snaží navzájem vyvolat rvačky mezi sebou, nebo si rozbíjí skleněné lahve o hlavu (avšak ty byly ve skutečnosti vyrobené z cukru). Jedno video také obsahovalo takový "sociální experiment", ve kterém žena předstírala, že kojí na veřejnosti a členové TrollStation předstírali, jak je to pohoršuje a jsou znechucení.

Zdroj obrázku: Trollstation Youtube kanál

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Šéf britské policie CPS (Crown Prosecution Service) však tvrdí, že tato videa jsou v rozporu ze zákonem a všechny čtyři členy nechal zatknout. V pondělí byl tedy shledám vinným Daniel Jarvis, Helder Gomes, Endrit Ferizolli a Ebenezer Mensah. Údajně za používání sprostých slov a za chování, které vyvolávalo strach a provokovalo násilí.

Ve vězení stráví 16-20 týdnů.

Jeden z členů řekl televizi BBC, že svou činnost po skončení trestu chystají obnovit, neboť podle měj mají velký vliv a chtějí tento vliv využít.

TrollStation na svém Twitteru oznámili: "Můžou nás zavřít, ale stejně nás nezastaví. Brzy se vrátíme."

TrollStation je přesvědčeno, že soudy ve Velké Británii nemají smysl pro humor.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 19.5.2016 22:24
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!