IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 20 - Bitmap na vektor - Kresba očí, nosu a úst

V předchozím kvízu, Kvíz - Bitmap na vektor - detaily, výplň a kapátko v AI, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V této lekci se budeme více věnovat kresbě očí, nosu a úst. Oči a ústa si vyplníme a namalujeme si větší detaily. Nos si obkreslíme a v některé z pozdějších lekcích si k němu doděláme detaily. To samé bude platit i o očích a ústech, proto tuto lekci berme jako takový základ, jak je možné přistupovat ke kresbě těchto částí obličeje.

Kresba částí obličeje

Teď nás čekají asi nejnáročnější lekce, protože budeme hodně upravovat a možná v pozdějších lekcích i opravovat. Já osobně nikdy nejsem naplno spokojen s výtvorem, proto kolikrát změním barvu, tvar, přechod atd. Konečná podoba obličeje postavy bude hotová až v lekci nazvané "Detaily obličeje". Takže se určitě nebojme, že skončíme jen u základů práce s obličejem a postupně si ho budeme ještě vylepšovat.

Vždy se na obličej podívejme z různých úhlů a pokusme se ho ještě více vylepšit. Je zde určitě velké množství možností, jak pomocí vektoru nakreslit obličej ještě lépe. Sám se dívám i na různé techniky vektorové kresby na YouTube.

Úvod bychom měli a můžeme se vrhnout na kresbu jednotlivých částí. Pro někoho bude nejtěžší kresba a výplň očí, pro druhé zase nosu. Je to velmi individuální, proto se toho nebojme. Později se k některým detailům ještě můžeme úplně v pohodě vrátit.

Kresba očí

Oči jsou velice důležité, protože nám zdůrazní to, jak na nás bude postava celkově působit. Samozřejmě je nejlepší zachytit


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se budeme věnovat výplni očí a úst. Zároveň si i poupravíme nos, aby naše postava vypadala ještě lépe.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity