IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 17 - Bitmap na vektor - Obkreslení fotografie pomocí pen toolu

V minulé lekci, Bitmap na vektor - Výběr fotografie a nastavení, jsme se začali věnovat obkreslení fotografie do vektoru. Potřebovali jsme si připravit půdu pro obkreslení fotografie. Fotku jsme si stáhli v co nejvyšší kvalitě a udělali si základní nastavení v Adobe Illustratoru.

V této lekci se budeme zabývat prací na stažené fotografii z předešlé lekce Bitmap na vektor - Výběr fotografie a nastavení. Pomocí nástroje pen toolu si fotografii obkreslíme černou barvou a budeme se zabývat prací s vrstvami.

Obkreslení fotografie černou barvou

Prvním zásadním krokem je obkreslení fotografie pomocí tahu. Většinou se používá neutrální černá barva (#000000), aby postava vypadala co nejlépe a nenarušovala použité barvy (vybarvení tváře, vlasů, zbroje atd.). Zároveň se i hodí k tmavé atmosféře, ve které je naše postava zobrazena.

Čím budeme postavu kreslit

Již z předchozí lekce Bitmap na vektor - Výběr fotografie a nastavení je jasné, že se použije nástroj pen tool. Kdybychom vlastnili grafický tablet, můžeme samozřejmě využít i nástroj štětec. Chceme však do těchto tutoriálů zapojit


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 39 článkům (27 lekcí, 12 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se budeme zabývat práci na stažené fotografii. Pomocí pen toolu si fotografii obkreslíme černou barvou a budeme zabývat práci s vrstvami.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity