Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 5 - Jak lze v Illustratoru využívat text tool

V minulé lekci, Rozdíl mezi Gradientem a Gredientem mesh v AI, jsme se zabývali hlavními rozdíly mezi gradientem a gradientem mesh. Proč je lepší využívat pokročilejší nástroj pro přechody.

V této lekci si ukážeme, co všechno lze provádět s text toolem. Stejně jako objekty, i text si můžeme různě zvětšovat, zmenšovat, zkosit, obtáhnout atd. Velká část o práci s textem je již popsána v sekci Základy Adobe Illustrator - a to konkrétně v lekcích 8 a 9. My si zde ukážeme, jak co nejrychleji náš text zarovnat, jak jej zarovnat podle jiného textu, proč je vlastně dobré převádět text na vektor a kdy je to vůbec nejlepší, co všechno za nástroje můžeme u textu použít a nakonec také to, jakým způsobem můžeme do Illustratoru, ale i jiných grafických softwarů od Adobe, nainstalovat textové balíčky a jaké stránky použít ke stažení fontů.

Využití text toolu v Adobe Illustrator

Začneme zarovnáváním textu

Text si stejně jako objekty můžeme zarovnat na výběr, na hlavní objekt a zarovnat na plochu. Osobně opět nejčastěji využívám zarovnání na plochu a na hlavní objekt, protože mi dávají největší smysl.

Ikony rychlého zarovnání

Zarovnání na plochu opět funguje úplně stejně, jako


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 447,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 23 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 78 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se naučíme, jak lze používat text tool. Jak ho zarovnat, převést na vektor, použít text na cestě a dokonce jak stáhnout nové fonty.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity