IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Řešené úlohy k 8. lekci Adobe XD

V předchozí lekci, Adobe XD - Organizace obsahu, Drop Shadow, Repeat Grid, jsme se již dostali k pokročilejším možnostem, které Adobe XD nabízí. Pohrajeme si se stíny, mřížkou, ale i vodítky.

Následující 3 cvičení vám pomohou procvičit znalosti v grafickém softwaru Adobe XD z minulých lekcí. Ve vlastním zájmu se je pokuste vyřešit sami. Pod článkem máte pro kontrolu řešení ke stažení. Ale pozor, jakmile se na něj podíváte bez vyřešení příkladů, ztrácí pro vás cvičení smysl a nic se nenaučíte :)

Pokud si opravdu nebudete vědět rady, podívejte se raději znovu do minulých tutoriálů a pokuste se na to přijít :)

V těchto cvičeních pokračujeme v tvorbě webu pro hotel v Českém Krumlově z předchozího cvičení Řešené úlohy k 6.-7. lekci Adobe XD. Nyní si vyzkoušíme práci s Drop a Inner Shadow, Background Blur a Make Scroll Group.

Jednoduchý příklad

Jako první si aplikujeme na náš text v menu Drop Shadow. Na text si aplikujeme černou barvu a posuneme na ose X a Y tak, aby to nepůsobilo moc křiklavě.

V soborech ke stažení ve složce Reseni/ se pak můžete podívat na soubor Cviceni_adobe_XD_drop_shadow_reseni.xd, jaké hodnoty jsem na text při využití Drop Shadow aplikoval já.

Dále si vytvoříme název hotelu na úvodním obrázku pod


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 637,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 27 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 113 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Řešené úlohy v Adobe XD na téma Drop Shadow, Background Blur a Make Scroll Group. Úlohy jsou řazené dle obtížnosti s řešením ke stažení.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity