Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 5 - Vkládání objektů v Blenderu, část I.

V předchozí lekci, 2D efekty - Stabilizace v Blenderu, jsme se zabývali 2D efekty a stabilizací.

Dnes se podíváme na vkládání 3D objektů a jelikož je to téma hodně obsáhlé, pro lepší přehlednost si ho rozdělíme do 2 na sebe navazujících lekcí.

Ve chvíli, kdy máme dobrý solve error, můžeme začít vkládat 3D objekt. Je možné si ho buď vymodelovat a nebo použít již hotový. Na tomto odkazu odkazu si můžete stáhnout soubor již trackovaného videa a také 3D objekt. Hotové 3D objekty můžete stahovat například na sketchfab.com

V levém menu, v záložce SOLVE, roletce SCENE SETUP, můžeme kliknout na tlačítko SETUP TRACKING SCENE (nastavit trackovanou scénu, čti: setap treking sín).

To nám vlastně jen převede již vypočtené body v prostoru a pohyb kamery do našeho 3D zobrazení vpravo nahoře. V tom samém okně se také zobrazí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V první části lekce věnované vkládání 3D objektů si vložíme náš objekt, upravíme jeho pohyb a ukážeme si pár klávesových zkratek, které nám usnadní práci.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 30 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 26 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 6 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 12 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
26 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 75 Kč 64 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Václav Janda
Avatar
Aktivity (9)