BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 23 - Narozeniny v C++ - Editace osob - Designer

V minulé lekci, Narozeniny v C++ - Editace osob - Dokončení, jsme si přidali poslední součást upomínače narozenin ručně, kousek po kousku. Tato lekce je určena těm, kteří mají raději trochu automatizace. Na poslední dialog tedy použijeme Qt Designer.

Předpokládám, že jste si stejně pročetli i předešlou lekci. Pokud ne, prosím napravte to, protože je tam uvedený doplněk modelu, který mám umožní získat seznam všech jmen z modelu.

EditPersonDialog

Vytvořte si ve vašem projektu novou třídu formuláře - dialog bez tlačítek a třídu si pojmenujte EditPersonDialog. Návrh rozložení dialogu bude nějak jako na obrázku níže:

Návrh rozložení Qt dialogu

A výsledek by mohl vypadat třeba jako na dalším obrázku, kde naleznete i strom vložených prvků. Postup je dosti podobný jako při tvorbě dialogu pro přidání další osoby. Jen do pravé části okna vložíme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V C++ tutoriálu dokončíme implementaci okna pro editaci osob formulářové aplikace pro upomínání narozenin přátel v Qt frameworku a to pomocí designeru.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 170 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 145 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 24 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 64 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
145 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 424 Kč 361 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Virlupus
Avatar
Autor se věnuje webovým aplikacím a skladově-účetnímu softwaru. Snaží se uvést zpět PC-Fand v Javě i Pythonu. Lexiální analýze a parserování. Studuje fyziku na MFF UK. Učil IT na střední škole.
Aktivity (2)