Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 18 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Osoby - Dokončení

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Osoby - Pohledy, jsme si připravili pohled pro registraci osob.

Dnes v ASP.NET Core MVC tutoriálu dokončíme registraci a správu osob zpracováním údajů formuláře. Po delší době je také přiložen kompletní zdrojový kód projektu.

Aplikační vrstva

Základem pro zpracování dat z formuláře bude úprava postové akce Register() v AccountControlleru. V ní nejprve vytvoříme záznamy v tabulce Persons a na ní navázaných tabulkách. K tomuto účelu si napíšeme metodu v AccountManageru. Až poté vytvoříme záznam v tabulce Users, kterému nastavíme stejnou hodnotu Id, jakou bude mít naše nová osoba. Nakonec ještě aktuálně zaregistrovaného uživatele přihlásíme.

Nyní se projeví i důsledek mého dřívějšího rozhodnutí definovat viewmodely v aplikační vrstvě. Pokud by byly definovány v business vrstvě, mohli bychom nyní celý viewmodel odeslat jako parametr do příslušné metody v nějakém manageru. Takto si jej nejprve budeme muset rozdělit na odpovídající objekty. Naštěstí s pomocí AutoMapperu by to nemělo být nijak složité. Kromě toho, principiálně je to takto pravděpodobně lepší.

AutoMapper

AutoMapper je šikovný nástroj pro mapování mezi objekty. Nainstalujme si s pomocí NuGet Package Manageru balík AutoMapper.Extensions.Microsoft.DependencyInjection. Nejprve je potřeba definovat které objekty budeme mapovat a jak. Na to si můžeme vytvořit například pomocnou třídu pro konfiguraci, nazvěme si ji např. AutomapperConfigurationProfile:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme registraci osob v e-shopu, kde zpracujeme registrační údaje s využitím AutoMapperu. Dodáme editaci registračních údajů pro stávající uživatele.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 898 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 395 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
898 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 238 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity (7)