PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Lekce 11 - E-shop v ASP.NET Core MVC - Výpis produktů

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET Core MVC - Práce s obrázky - Dokončení, jsme si kromě jiného připravili stromové menu produktových kategorií. Dnes si v ASP.NET Core tutoriálu zobrazíme produkty dle vybrané kategorie, včetně možnosti řazení, filtrování a stránkování.

Zobrazení produktů dle kategorie

Na následujícím obrázku máme vzor pro stránku s výpisem produktů. Tuto stránku bude možné zobrazit kliknutím na některou z listových kategorií v menu na levé straně (tu již máme hotovou). Na stránku dále přejdeme vyhledáním výrobků s pomocí vyhledávacího pole v záhlaví celé aplikace nebo úpravou filtrování či řazení v horní části této stránky.

Výpis produktů v ASP.NET Core e-shopu

Výpis produktů

V horní části stránky se nalézá formulář pro filtrování a řazení zobrazených produktů. Pod ním jsou zobrazeny jednotlivé produkty. Na jednu stránku se nám vejde jen určité množství produktů (pro potřeby kurzu jsme zvolili malé číslo, 6), proto musíme vyřešit také stránkování pro větší počet produktů.

Dalším úskalím je rozdílné zobrazení stránky pro administrátory webu. Ti uvidí u každého produktu navíc ikony pro editaci nebo odstranění produktu a počet kusů na skladě i s možností okamžitého zvýšení skladových zásob (viz obrázek):

Výpis produktů v e-shopu pro administrátory v ASP.NET Core

Zobrazení produktu pro admina - výřez

Pohled

Celkový kód pohledu si uvedeme příště, na úvod se pouze zamysleme nad formulářem pro filtrování a řazení vypsaných produktů.

Formulář

Formulář se skládá z těchto prvků:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V ASP.NET tutoriálu naprogramujeme výpis produktů dle kategorie, jejich filtrování, řazení a stránkování za pomoci PagedList.MVC, IPagedList a ToPagedList.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1056 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 898 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 395 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
898 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 2 633 Kč 2 238 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (7)