Triko zdarma Triko zdarma
Spouštíme individuální výuku programování! Zaváděcí slevy 799 Kč 599 Kč/60 minut se zkušeným lektorem! Výuka osobně Praha a okolí nebo po Skype celá ČR. O termíny a slevu si pište na [email protected]k.cz.
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 9 - Přihlašování uživatelů a role v ASP.NET

C# .NET ASP.NET Web Forms Přihlašování uživatelů a role v ASP.NET

V minulé lekci, Dokončení editoru článků v ASP.NET, jsme doprogramovali administraci článků. Zbývá již editor zpřístupnit jen administrátorům. O tom bude dnešní C# .NET tutoriál.

Správa uživatelů

V ASP.NET se pro správu uživatelských účtů v minulosti používala třída Membership, která je nyní nahrazena třídou Identity. Jelikož používáme předgenerovaný Web Forms projekt, máme zde již vygenerovanou základní logiku a formuláře pro registrování, přihlašování a správu uživatelů. Tato logika je obsažena ve


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu dokončíme náš blog v ASP.NET, přidáme registraci a přihlašování uživatelů pomocí Identity. Editaci článků povolíme jen uživatelům v admin roli.

Koupit tento kurz

Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za pouhých 26 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům tohoto kurzu.
26 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 64 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
ASP.NET Web Forms
Miniatura
Následující článek
AJAX v ASP.NET WebForms
Aktivity (2)