Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

WCF v C# .NET - Úvod a hostování služby

C# .NET Pro pokročilé WCF v C# .NET - Úvod a hostování služby

V tomto tutoriálu si představíme jak programovat služby pomocí technologie Windows Communication Foundation (zkráceně WCF) a zkusíme si vytvořit jednoduchého hosta a klienta.

Služby

Jistě jste již seznámeni s faktem, že rozdělení aplikace do vrstev je velmi prospěšné hned v několika ohledech. Když aplikaci rozdělíme na prezentační, logickou a datovou vrstvu, bude přehlednější. Každá vrstva se stará jen o svou část aplikace a může také běžet na jiném stroji (např. databáze běží typicky na jiném serveru, což nám umožňuje lepší škálování výkonu).

Využití služeb posouvá myšlenku rozložení aplikace do vrstev ještě dále, často potom hovoříme o tzv. distribuovaných aplikacích. Služby naleznou své uplatnění zejména ve


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si uvedeme technologii Windows Communication Foundation (WCF) a začneme programovat aplikaci pro hostování naší služby.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)