IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

FTP klient v C# .NET

Tato aplikace vychází z článku FTP výpis souborů ze složky v C# .NET a poněkud jej doplňuje. Co je to FTP a k čemu slouží je popsáno ve zmíněném článku. Podíváme se tedy rovnou na uživatelské rozhraní.

Uživatelské rozhraní obsahuje dva listboxy, první slouží pro výpis souborů na FTP serveru a druhý pro výpis uložených adres FTP serverů. Jsou označeny labely. Výpis souborů na FTP serveru a Adresy FTP serverů. Textboxy označené labely Adresa FTP serveru, Uživatelské jméno a Heslo jsou určeny textům odpovídající názvům. Tlačítka (Buttons) Připojit k FTP serveru, Uložit data FTP serveru, Stáhnout soubory z FTP serveru, Vymazat soubory na FTP serveru, Odeslat soubory na FTP server, Načíst adresy a Vymazat adresu spouští události programu.

Připojení k FTP serveru a uložení dat serveru

Do textboxů Adresa FTP serveru, Uživatelské jméno a Heslo napíšeme např. madla.ic.cz, madla a madla2343, což jsou data našeho FTP serveru. Klikneme na tlačítko Připojit k FTPserveru. Jestliže se nám podaří připojit k serveru, v listboxu Výpis souborů na FTP serveru jsou vypsány soubory a adresáře. V případě, že se připojení neuskuteční, jsme o tom informování hláškou v messageboxu "K serveru se nepodařilo připojit". Adresu serveru si můžeme pro opakované připojení uložit kliknutím na tlačítko Uložit data FTP serveru. Pro opětovné připojení k tomuto serveru stačí pouze načíst uložená data serveru kliknutím na tlačítko Načíst adresy a v listboxu Adresy FTP serverů, kliknutím označit uživatelské jméno serveru. Tímto kliknutím se data serveru přenesou do odpovídajících textboxů. Nyní stačí kliknutím na tlačítko Připojit k FTP serveru se k serveru připojit.

Stažení souborů z FTP serveru

Kliknutím na položku seznamu v listboxu Výpis souborů na FTP serveru označíme soubory nebo adresáře, které chceme stáhnout. V případě, že označíme soubory a klikneme na tlačítko Stáhnout soubory z FTP serveru, otevře se okno Vyhledat složku. Vyhledáme složku, kam chceme soubory uložit a klikneme na OK. Soubory se začnou stahovat do počítače a v dolní části uživatelského rozhraní se objeví label Čekejte prosím. Ukončení stahování nám oznámí messagebox Stahování souborů bylo ukončeno. V případě, že označíme adresář, jsme na tuto skutečnost upozorněni hláškou v messageboxu "K stahování byl zvolen adresář". Potom co klikneme na OK, přenese se jméno adresáře a doplní adresu FTP serveru. Následně je v listboxu Výpis souborů na FTP serveru proveden výpis souborů adresáře. Nyní můžeme pokračovat ve výběru souborů nebo adresářů pro stažení.

Odeslání souborů na FTP server

Nejprve bychom měli do textboxů FTP adresy napsat data serveru, nebo je načíst z listboxu adres. Kliknutím na tlačítko "Odeslat soubory na FTP server", otevře se okno operačního systému pro výběr souborů. Označíme soubory a klikneme na OK. Nyní se zahájí odesílání souborů na server a objeví se label "Čekejte prosím". V případě, že se podařilo připojit k serveru, skončení přenosu je oznámeno v messageboxu Soubory byly odeslány na FTP server. Když se spojení nepodaří, messagebox oznámí "K serveru se nepodařilo připojit".

Mazání záznamů adres FTP serveru

Označíme adresu v listboxu a klikneme na tlačítko Vymazat adresu.

Mazání souborů na FTP serveru

V listboxu souborů na serveru označíme ty, které chceme vymazat a klikneme na tlačítko Vymazat soubory na FTP serveru. Zvolíme-li adresář, potom stejně jako v případě stahovaní souborů, messagebox nám to oznámí, a listbox vypíše soubory adresáře.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 356x (137.68 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Práce se sítí
Program pro vás napsal itnavi
Avatar
Uživatelské hodnocení:
2 hlasů
Autor se věnuje tvorbě a správě webových stránek a programování v C#
Aktivity