Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Práce s vlastními soubory v C# 3 - Výjimky a asociace přípon

C# .NET Práce se soubory Práce s vlastními soubory v C# 3 - Výjimky a asociace přípon

V minulém dílu seriálu o práci se soubory vlastního typu jsme zprovoznili úplný základ aplikace, tedy ukládání a načítání zaměstnanců. To, že aplikace funguje, ještě neznamená, že je hotová. Když jsme se dozvěděli, že při práci se soubory může dojít ke spoustě chyb, tak to u vlastních souborů platí ještě více. Tento díl nebude pojednávat jenom o chybách. Podíváme se i na asociace souborů, ...

Možné chyby

Chyba 1. Soubor *.zamestnanec není validní

Tím, že se přípony mohou měnit, si může kdokoli přepsat např. soubor *.docx na *.zamestnanec a tento soubor otevřít. Zkuste si to.

Neošetřená vyjimka

Není nic jednoduššího, než obalit kód určený pro otevíraní souboru


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tutoriál popíše ošetření chyb v aplikacích pracujících s pokročilejšími soubory v C# .NET. Podíváme se na otevíraní souborů poklepáním a načneme asociaci.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Aktivity (1)