Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 4 - Lineární kompozice

V předchozí lekci, Atmosféra, jsme se věnovali tématu atmosféry.

Kompozici jsme se již jednou věnovali v lekcích pro začátečníky. Tam jsme se ale zaměřili spíše na základní techniky. V těchto pár článcích se zaměříme na techniky pokročilejší, jako jsou: Lineární kompozice, Dynamic symmetry, perspektiva, barevná tonalita, principy B&W fotografie a zabrousíme i do psychologie vnímání, konkrétně do gestalt psychologie a bude toho ještě mnohem víc. Rozhodně se máte na co těšit.

Úvodem bych rád zmínil obrovskou roli, kterou geometrie hraje v umění. Geometrie hrála klíčovou roli téměř v každém uměleckém žánru po celá staletí, proto je tak důležité znát a trénovat použití geometrických prvků i v našem umění a nebrat základní principy výtvarného umění, které jsou mimo jiné taky postaveny na geometrii, na lehkou váhu, protože i fotograf může čerpat inspiraci nebo se rovnou učit z klasického výtvarného umění.

Lineární kompozice

Začneme liniemi. Linie nám pomáhají nebo dokonce samy vytvářejí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této pokročilé lekci kompozici probereme trochu více dopodrobna a ukážeme si horizontální a lineární linie, křivky v kompozici a Dynamic symmetry.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (6)