30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 5 - Psychologie fotky, perspektiva a vyváženost

V minulém díle, Lineární kompozice, jsme si řekli o lineární kompozici, naučili jsme se využívat linie v náš prospěch a zabrousili jsme do starobylé techniky zvané Dynamic symmetry. Nebudeme se tedy ničím zdržovat a navážeme přímo tam, kde jsme minule skončili. Zaženeme gestalt psychologií a následně navážeme perspektivou a vyvážeností.

Gestalt psychologie

Pokud chcete být lepší než všichni ostatní fotografové, musíte vědět více než všichni ostatní fotografové - pokud samozřejmě pomineme talent, praxi atd., proto se dnes zaměříme na rozhodující faktor, který by vás mohl oddělit od všech ostatních fotografů. Je to psychologie.

Tento faktor může naprosto změnit váš pohled na fotografii a vsadím se s vámi, že na internetu toho o psychologii fotografie nenajdete ani to, co by se za nehet vešlo. Proto bych rád věnoval část naší série gestalt psychologii a psychologii barev, ale o barvách až příště.

Ať chceme nebo ne, naše vnímání je nastaveno určitým způsobem, který je


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme psychologie fotografie, Gestalt, tvarové zákony, jak funguje perspektiva a jak na vyváženou fotografii.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 28 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 186 Kč 158 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (6)