30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 9 - Barvy v Lightroom - RGB, CMYK

V minulém díle, Efekty v Lightroom, jsme se podívali na efekty, které nám Lightroom nabízí. To znamená, že se před námi nachází poslední záložka globálních úprav, avšak předtím, než se do ní pustíme, se podíváme na trochu teorie, a tedy na barevné modely RGB a CMYK.

Míchání barev

Dnešní téma začínáme lehce odborněji a to konkrétně s barvenými modely a prostory, avšak má to svůj specifický důvod, který se vzápětí dozvíte, proto na nic nečekejme a vrhněme se přímo do našeho dnešního tématu barev.

Barevný prostor

Co to vlastně je a proč je neustále omílaný všemi fotografy? Barevný prostor je rozsah barev, který je schopen snímač fotoaparátu, kamery nebo skeneru pojmout a zaznamenat. Funkcí rozsahu barev využívají i zařízení jako monitor a tiskárna, které jsou s profesí fotografa úzce spjaté, avšak nepleťte si termíny barevný prostor a barevný model!

Totiž každý barvený prostor je založený na nějakém


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešní lekci si ukážeme, co je to barevný model, co je to barevný prosto, rozdíl mezi RGB a sRGB a CMYK, co je to sRGB a také míšení barev.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 31 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 206 Kč 176 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (2)