Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 16 - Zálohování nejen fotografií

V předchozí lekci, Presety v Lightroom, jsme se zaměřili na presety.

Dnešním článkem lehce načneme téma zálohování. Podíváme se na důvody proč zálohovat, co vlastně zálohovat a kam. Na úplný konec si pak řekneme něco o cloudovém uložišti.

Zálohovat, zálohovat, zálohovat! Jako kdyby se to v dnešní době vůbec nepřipomínalo. Představte si, že i dnes se najde opravdu nezměrné množství fotografů a ne jenom fotografů, dokonce i manažerů, markeťáku, grafiků a takhle bych mohl pokračovat až do nekonečna. I v dnešní době, se najdou lidé, kterým zálohování nic neříká. Přesně pro takové je první článek, vy, kteří své fotografie a soubory poctivě zálohujete, si na své přijdete až v tom druhém. V tom se totiž podíváme na pokročilejší tipy a rady, které se můžou hodit.

Proč zálohovat?

Na takovou otázku snad ani nemusím odpovídat. Snad každý už slyšel nebo dokonce zažil typickou příkladovou situaci, kdy se do našeho milovaného přístroje vylije ranní káva, která přístroj zkratuje a znehodnotí všechny komponenty počítače. Přesně taková situace na otázku "Proč zálohovat?" odpovídá. Význam zálohování je tedy jasný, ale jak na to a co zálohovat? Nic se nebojte, vše si do podrobna vysvětlíme.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme jak zálohovat fotografie, cloudová uložiště, jak ho vybrat a také rozdíl mezi Flash diskem a pevným hdd.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (4)