Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 13 - JNI - Export aplikace do *.jar s *.dll/*.so

V minulém tutoriálu o Java Native Interface, JNI - Volání Java metod z JNI, jsme si ukázali jak se dá z JNI rozhraní přistupovat k Java metodám, jak volaného objektu tak i objektů z jiných tříd. Prakticky jsme si v celém seriálu předvedli hlavní princip JNI, tedy být spojovacím mostem mezi nativní a interpretovanou částí.

Nyní nás čeká prakticky závěr celého seriálu a to vyexportování aplikace do ".jar" a to včetně .dll (win32, win64) / *.so (Linux,UNIX) a předvedení jejího spouštění. Vše uděláme za pomoci Eclipse a to bez Mavenu, Antu či Grandlu. Samozřejmě samospustitelný balíček (.jar) lze vytvořit i manuálně bez IDE vč. \META-INF\ adresáře a jeho obsahu, ale to není předmětem našeho seriálu. Danou techniku lze s mírnými úpravami úspěšně aplikovat i pro *.ear nebo *.war.

Postup

Budeme postupovat podle této osnovy:

  1. Vytvoříme a otestujeme JNI řešení
  2. Nastavíme projekt v Eclipse, projekt vyexportujeme a spustíme přes CMD

1 - JNI řešení

V uvedeném příkladu si opět vytvoříme hlavní třídu "ProjektJNIJAR" a vedlejší třídu "JinaTrida". Hlavní třída bude mít jen jeden atribut a to instanci třídy "JinaTrida". Technika použití instance jako atributu třídy je známa jako kompozice (viz. Herout). Třída "JinaTrida" bude mít jen jeden atribut typu "int" s modifikátorem "private". Cílem vzorového příkladu je předvést úpravu proměnné v třídě "JinaTrida" přes nativní části (způsob viz. 11. díl). Takže se nejedná o nic nového, pouze si to zopakujeme.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pro Java Native Interface si předvedeme tvorbu spustitelného .jar souboru, který bude *.dll/*.so knihovnu obsahovat v sobě.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovic
Aktivity (6)