Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 12 - JNI - Volání Java metod z JNI

V minulém tutoriálu seriálu o Java Native Interface, JNI - Přístup a úprava proměnných v Javě z JNI, jsme si ukázali jak lze z JNI rozhraní přistupovat k Java proměnným (atributy třídy) používaného objektu.

Logicky se tedy nabízí možnost umožnění přístupu k Java metodám z JNI. Přistupovat lze ke každé metodě v různých třídách. Samozřejmě se to týká jak metod bez návratového typu tak s návratovým typem, nebo metod bez parametrů nebo s parametrem (parametry). Přístup je umožněn jak k instančním metodám tak i k metodám statickým. Parametry a návratové hodnoty metod mohou být primitivních datových typů nebo objekty (instance).

V uvedeném příkladu si opět vytvoříme vlastní třídu "JinaTrida". Protože si chceme předvést volání metod, tak třídě nepřidáme žádný atribut. Vytvoříme jednu metodu statickou a druhou instanční. S tím, že instanční metoda bude mít parametry a návratový typ. Spouštěcí třída "ProjektMetody", obsahující spouštěcí metodu "main()", bude disponovat také dvěma metodami a to statickou a instanční. Všechny metody v obou třídách budou z důvodu jednoduchosti tutoriálu provádět pouze výpis do konzole, kromě "metoda3()", která provede triviální součet.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si předvedeme jak lze volat z nativní části (přes Java Native Interface) interpretované Java metody (statické i instanční).

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 16 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 103 Kč 88 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovic
Aktivity (7)