Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 13 - JNI - Export aplikace do *.jar s *.dll/*.so

Java Pro pokročilé JNI JNI - Export aplikace do *.jar s *.dll/*.so

V minulém tutoriálu o Java Native Interface jsme si ukázali jak se dá z JNI rozhraní přistupovat k Java metodám, jak volaného objektu tak i objektů z jiných tříd. Prakticky jsme si v celém seriálu předvedli hlavní princip JNI, tedy být spojovacím mostem mezi nativní a interpretovanou částí. Nyní nás čeká prakticky závěr celého seriálu a to vyexportování aplikace do ".jar" a to včetně .dll (win32, win64) / *.so (Linux,UNIX) a předvedení jejího spouštění. Vše uděláme za pomoci Eclipse a to bez Mavenu, Antu či Grandlu. Samozřejmě samospustitelný balíček (.jar) lze vytvořit i manuálně bez IDE vč. \META-INF\ adresáře a jeho obsahu, ale to není předmětem našeho seriálu. Danou techniku lze s mírnými úpravami úspěšně aplikovat i pro *.ear nebo *.war.

Postup

Budeme postupovat podle této osnovy:

  1. Vytvoříme a otestujeme JNI řešení
  2. Nastavíme projekt v Eclipse, projekt vyexportujeme a spustíme přes CMD

1 - JNI řešení

V uvedeném příkladu si opět vytvoříme hlavní třídu "ProjektJNIJAR" a vedlejší třídu "JinaTrida". Hlavní třída bude mít jen jeden atribut a to instanci třídy "JinaTrida". Technika použití instance jako atributu třídy je známa jako kompozice (viz. Herout). Třída "JinaTrida" bude mít jen jeden atribut typu "int" s modifikátorem "private". Cílem vzorového příkladu je předvést úpravu proměnné v třídě "JinaTrida" přes nativní části (způsob viz. 11. díl). Takže se nejedná o nic nového, pouze si to zopakujeme.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu pro Java Native Interface si předvedeme tvorbu spustitelného .jar souboru, který bude *.dll/*.so knihovnu obsahovat v sobě.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovi%C4%8D-8a9b9498
Miniatura
Předchozí článek
JNI - Volání Java metod z JNI
Miniatura
Všechny články v sekci
JNI - Java Native Interface
Aktivity (2)