Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 11 - Filmová databáze v Java Spring Boot - Testování

V předchozí lekci, Filmová databáze v Java Spring Boot - Přidávání uživatelů, jsme se podívali na to, jak budeme dostávat data z frontendu a jak s nimi budeme pracovat.

V dnešní lekci se podíváme, jak můžeme snáze testovat nesrovnalosti u nás na backendu :)

Swagger

Swagger je hezky zpracovaná komponenta, kterou můžeme "vložit" na stránku. Zobrazí nám všechny endpointy a také testovací data, která můžeme zkusit poslat na daný endpoint.

Endpointy jsou vyústění našeho API, se kterými se dá zvenku pracovat.

Swagger samozřejmě umožní data i přes endpointy měnit. Používá se hlavně pro testování, když nemáme frontend. To sice není náš případ, ale určitě je dobré si ho zmínit jako velmi šikovného pomocníka. Ušetří vám spoustu práce :)

Maven dependency

Jak jste si mohli na začátku kurzu o filmové databázi všimnout, nějaký swagger jsme do pom.xml již dávali. To abychom nemuseli v dalších lekcích vkládat další dependencies. Pokud byste swagger potřebovali někdy příště v jiném projektu, dependency najdete zde a budete konkrétněji potřebovat minimálně springfox-swagger2 a springfox-swagger-ui. My v pom.xml nyní ale tyto dependencies již máme.

Konfigurace

Swagger je potřeba


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu Java Spring se podíváme na to, jak se provádí testování. Řekneme si o potřebném software a ukážeme si integraci Swaggeru.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 364 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 309 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 137 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
309 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 908 Kč 772 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (2)