80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Lekce 2 - Vytvoření Spring Boot projektu v Javě

V předchozí lekci, Úvod do Spring Boot frameworku pro Javu, jsme si řekli, co je Spring, jaké jsou jeho výhody, jaký je rozdíl mezi Spring Boot a Springem a ukázali jsme si také potřebné nástroje.

Dnes si ukážeme, jak vytvořit Maven projekt a vložit do něj Spring Boot. Také si založíme hlavní třídu, ve které Spring bude fungovat. Na konci si stáhneme plugin do našeho IDE.

Tvorba Maven projektu

Jak jsem již zmínil v předchozí lekci, já používám Intellij IDEA jako své IDE. Založit Maven projekt samozřejmě lze i v ostatních IDE, jen bude možná postup trošku jiný.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu připravíme Spring Boot projekt pro první spuštění. Zároveň si připravíme vývojové prostředí, do kterého nainstalujeme potřebná rozšíření.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 92 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 78 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 8 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 35 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
78 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 230 Kč 195 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 45 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (3)