Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 4 - Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací I

V minulé lekci, Testování v Javě - Hamcrest, JUnit TestRule a best practices, jsme si představili knihovnu Hamcrest, anotaci pravidel a nakonec zmínili také best practices pro testování v Javě.

Abychom nezůstali jen u testů naší kalkulačky, ukážeme si v několika dalších lekcích kódy unit testů z reálných aplikací. Půjde o testy analyzátoru zpráv, persistentní vrstvy (ukládání dat) a o testy generátoru náhodných tokenů. Pomohou vám pro lepší představu jak se takové věci testují v praxi.

Pozn.: Příklady budou mít postupně složitější a složitější kód. Nelamte si hlavu s tím, pokud nebudete rozumět něčemu v jejich implementaci. Měli byste pochytit zejména způsob testování, tedy co který test ověřuje a jak to ověřuje.

Test analyzeru tagů

Následující test ověřuje správnou funkčnost třídy TagAnalyzer. Ta analyzuje zprávu a hledá v ní hashtagy, jak je znáte např. z Facebooku ("Zas jsem zaspal. #pondelky").

Ukažme si základní strukturu testovací třídy s inicializací a popišme si ji níže.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si rozebereme zdrojový kód unit testu z reálné aplikace v Javě, kde se testuje třída na analýzu zprávy na přítomnost hashtagů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 430 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 366 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 161 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
366 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 1 072 Kč 912 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (2)