Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 4 - Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací I

Java Testování Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací I

V minulé lekci, Testování v Javě - Hamcrest, JUnit TestRule a best practices, jsme si představili knihovnu Hamcrest, anotaci pravidel a nakonec zmínili také best practices pro testování v Javě. Abychom nezůstali jen u testů naší kalkulačky, ukážeme si v několika dalších lekcích kódy unit testů z reálných aplikací. Půjde o testy analyzátoru zpráv, persistentní vrstvy (ukládání dat) a o testy generátoru náhodných tokenů. Pomohou vám pro lepší představu jak se takové věci testují v praxi.

Pozn.: Příklady budou mít postupně složitější a složitější kód. Nelamte si hlavu s tím, pokud nebudete rozumět něčemu v jejich implementaci. Měli byste pochytit zejména způsob testování, tedy co který test ověřuje a jak to ověřuje.

Test analyzeru tagů

Následující test ověřuje správnou funkčnost třídy TagAnalyzer. Ta analyzuje zprávu a hledá v ní hashtagy, jak je znáte např. z Facebooku ("Zas jsem zaspal. #pondelky").

Ukažme si základní strukturu testovací třídy s inicializací a popišme si ji níže.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si rozebereme zdrojový kód unit testu z reálné aplikace v Javě, kde se testuje třída na analýzu zprávy na přítomnost hashtagů.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)