Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 6 - Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací III

Java Testování Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací III

V minulé lekci, Testování v Javě - Unit testy reálných aplikací II, jsme si rozebrali zdrojový kód testující DAO třídu pro ukládání entit do databáze. Dnešním tutoriálem uzavřeme příklady unit testů v Javě. Ukážeme si jak testovat generátory náhodných dat pomocí analýzy rovnoměrnosti distribuce a Levenshteinovy vzdálenosti.

Testy generátoru náhodných dat

Jako poslední příklad jsme pro vás vybrali test generátoru náhodných tokenů. Generátory nějakých, nejčastěji náhodných nebo unikátních hodnot, se ve vašich aplikacích často vyskytnou. Ale jak otestovat něco, co má vždy jiné hodnoty?

Pokud generujeme čísla, základním testem obvykle bývá zkontrolovat rozsah hodnot a jejich frekvenci výskytu. Měla by padat jen povolená čísla a každé se stejnou pravděpodobností. Pokud jsou hodnoty využívány pro kryptografické účely, např. generování hesel, existují pro jejich ověření další speciální testovací algoritmy, které jsou nad rámec tohoto kurzu.

Pokud generujeme textové řetězce, budeme testovat vlastnosti těchto hodnot, tedy zda splňují předpis a jsou skutečně náhodné (pseudonáhodné).

Při porovnávání textových řetězců se v programování setkáte nejčastěji se dvěma typy vzdáleností:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se naučíme pokrýt unit testy v jUnit generátoru náhodných tokenů pomocí analýzy rovnoměrnosti distribuce a Levenshteinovy vzdálenosti v Javě.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (2)