Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Stromové navigační menu v JavaScriptu

JavaScript Hotová řešení Stromové navigační menu v JavaScriptu

V tomto tutoriálu si ukážeme, jak vytvořit v JavaScriptu rozbalovací (animované) stromové menu, které velmi usnadní navigaci na webech s větším počtem podstránek (např. na e-shopech, dokumentacích, rozsáhlých blozích a podobně). Budeme používat jen jQuery a poslední otevřenou položku menu budeme ukládat do SessionStorage, aby se menu i po obnovení stránky rozbalilo do stavu, v jakém ho uživatel naposledy zanechal.

Nejprve si ukažme výsledek, abychom se trochu namotivovali:

Stromové navigační menu v JavaScriptu

HTML

Začneme HTML kostrou. Menu budeme samozřejmě reprezentovat vnořenými HTML seznamy. Když si odmyslíme styly, budeme chtít dosáhnout následující podoby:

Výpis stromového menu v PHP

Ukažme si rovnou zdrojový kód, který si záhy popíšeme:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu naprogramujeme stromové navigační menu v JavaScriptu vhodné pro weby s větším počtem produktů nebo článků. Nechybí uchování stavu a animace.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)