Lekce 31 - Jak správně rozdělit JavaScript aplikace do tříd - SRP a SoC
V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 29. lekci OOP v JavaScriptu, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.
V dnešním tutoriálu o OOP v JavaScriptu se naučíme další dobré praktiky. Pomocí nich snadno rozdělíme své aplikace do tříd tak, aby byly přehledné a třídy byly znovupoužitelné.
Více se o dobrých praktikách dozvíme v našem kurzu Best practices pro návrh softwaru
Slovo senior programátora
Dnešní lekci jsem pro vás sestavil na základě 20 let praxe. Obsahuje ty nejdůležitější praktiky pro strukturu objektových aplikací, jejichž dodržováním výrazně zvýšíte kvalitu svého výstupu a svou cenu na trhu práce.

Rozdělení aplikace do tříd
Jak jsme si již říkali, OOP je převážně o tom, jak svou aplikaci "rozdrobíme" na různé třídy. Za tímto účelem existuje nespočet pouček. Pro nás budou ty nejdůležitější:
...konec náhledu článku...
Pokračuj dál
Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.
Koupit tento kurz
Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.
- Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
- Kvalitní znalosti v oblasti IT.
- Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.
Popis článku
Požadovaný článek má následující obsah:
V JavaScript tutoriálu si vysvětlíme dobré praktiky SRP (Single Responsibility Principle) a SoC (Separation of Concerns). Nakousneme také téma závislostí.
Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.