Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 14 - Databázový klient v React - Komponenty pro filtrování

V minulé lekci, Databázový klient v React - Vytváření, úpravy a odstraňování, jsme přidali odesílání požadavků metodami POST, PUT a DELETE.

Náš React klient je téměř hotový, s jeho pomocí již můžeme provádět všechny základní CRUD operace nad oběma typy záznamů v databázi.

Pokud ovšem budeme mít těchto záznamů uložené velké množství, začne být problematické se v nich orientovat. V těchto případech by se hodilo mít možnost záznamy filtrovat podle různých kritérií, popř. omezit jejich počet ve výpisu. Na závěr si proto napíšeme komponenty pro filtrování.

Komponenty filtrovacích formulářů

Filtrovací komponenty budou mít podobu formulářů, opět s obslužnými metodami handleChange() a handleSubmit() pro zadání, resp. odeslání vstupu. Samotná obsluha obou událostí bude implementována v rodičovské komponentě přehledu, zde pouze zavoláme její příslušnou metodu.

MovieFilter

V metodě render() komponenty MovieFilter načteme nejprve objektovou strukturu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu si vylepšíme komponenty přehledů o filtrování zobrazených položek a dokončíme tím naši React aplikaci.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Kozler
Avatar
Aktivity (7)