BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 2 - Popis vestavěných komponent Simplex.js

V minulé lekci, Úvod do frameworku Simplex.js, jsme si představili microframework Simplex.js a podívali se na přiloženou ukázku jeho použití.

Framework nabízí několik předpřipravených komponent pro nejčastější situace, ze kterým můžeme případně nové komponenty i oddědit. Jsou to:

  • Autocomplete
  • BarChart
  • Carousel
  • Dialog (experimentální)
  • EuCookie
  • TabControl
  • TreeView

Dnes si jednotlivé dostupné komponenty popíšeme, ukážeme si jejich HTML kostru a ukázku použití.

Carousel

První komponenta, kterou si ukážeme, je Carousel (kolotoč). Tu jistě znáte z mnoha jiných webů, kde umožňuje přepínat obrázky buď po časovém intervalu a/nebo kliknutím na "puntíky" v dolní části komponenty. Rovnou si na Carouselu také vysvětlíme i obecné přístupy a nastavení.

Na stránce index.html s ukázkou použití frameworku nalezneme Carousel definovaný jako element <div> obsahující klasický HTML seznam <ul>, který obsahuje jednotlivé obrázky:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si popíšeme jednotlivé vestavěné komponenty frameworku Simplex.js a ukážeme si jednoduché příklady jejich použití.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 112 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 22 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 6 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 224 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 80% slevu.
22 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 280 Kč 56 Kč
Koupit jen lekci 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Kozler
Avatar
Aktivity (6)