BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 3 - Osobní finance v MS Access - Zápis hotovosti I

V minulé lekci, Osobní finance v MS Access – Datové tabulky, jsme vytvořili tabulku tb2Finance.

Logicky z ní plyne, že můžeme vytvořit běžný formulář průvodcem, nebo jiným standardním postupem a ládovat do této tabulky data, jako když fajruje do kamen. Jsou přece metody a postupy, abychom data pouze pořídili a nedovolili zasáhnout do již zkontrolovaných a prověřených záznamů.

Teorie je jedna věc, reálný život věc poněkud odlišná. Jenom když se podíváme v této branži, všichni pracujeme na bezpečných systémech a ty jsou ještě podpořeny dalšími softwarovými pilíři, jako je antivirus atd. Ve výsledku jsme prakticky každý týden bombardováni upozorněními, abychom si zlepšili systém, stáhli záplatu, zvýšili bezpečnost a tak dále. Podobné je to v námi právě vytvářené úloze. Věříme všem programovým vymoženostem a zabezpečením, ale počínat si s rozumnou mírou rizika na minimalistickém prostoru je naše starost.

Dvě tabulky stejné struktury

V této části pracujeme dávkovým způsobem, tedy jeden balík dat se pořizuje na jednom místě v jeden čas, a proto můžeme podpořit bezpečnou práci tím, že pro nová data jsme si vytvořili novou tabulku tbqFinance, se stejnou strukturou, jakou má tabulka pro uchování dat tb2Finance. Na takto vytvořené pracovní tabulce vybudujeme dotazy a


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci vytvoříme dotazy a formuláře pro pořízení dat o obratech peněz v hotovosti. Také začneme psát obslužnou proceduru

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 83 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 69 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 25% slevu.
83 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 206 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (6)