BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 12 - Navigace ve formulářích MS Access

V minulé lekci, Složitější typy formulářů v MS Access, jsme si ukázali další typy formulářů, jejich vlastnosti a ovládací prvky a vytvořili jsme formulář z tabulek svázaných relací.

Dnešní lekce bude zaměřena na navigaci a ukážeme si například to, jak vytvořit přepínání mezi různými částmi formuláře či způsob, kterým lze řídit jednoduchou úlohu.

Navigace

Přepínání mezi jednotlivými stránkami, zobrazujícími různé informace, je dnes doménou internetových prohlížečů. Je to přehledné a uživatelsky jednoduché přecházení mezi různými stránkami. V rámci databáze je potřeba dvojí způsob navigace. Jeden je přímo v rámci formuláře, kde promítáme data z jednoho zdroje. Některá z nich jsou důležitá a frekventovaná, jiná jsou zbytná a ilustrující, přesto je potřeba je „mít po ruce“. Druhá větev navigace je přechod mezi různými objekty databáze, přednostně mezi různými formuláři nebo tiskovými sestavami. To už je hranice, kdy vlastně podobným způsobem můžeme řídit celou jednoduchou úlohu.

MS Access poskytuje pomůcky vytvořit si snadným postupem podobné přepínání, aby uživatel měl co největší komfort při prohlížení dat. Přechod mezi daty na formuláři zajišťuje ovládací prvek Karta, umožňuje rozdělit data z jednoho zdroje do skupin a prohlížet je samostatně. Mezi formuláři pak máme typ Navigační formulář, který řídí přepínání mezi různými formuláři.

Ovládací prvek Karta

K výběru mezi variantami zobrazených polí v rámci jedné tabulky si vytvoříme nový formulář. Z menu VYTVOŘENÍ klepneme v pásu karet na ikonu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci vytvoříme přepínání mezi částmi jednoho formuláře, navigaci mezi různými formuláři a ukážeme si způsob, kterým lze řídit jednoduchou úlohu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 128 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 80 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
128 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 320 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (3)