Lekce 8 - Rovnice a interaktivní objekty v MS Word

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 7. lekci Word pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V minulé lekci, Řešené úlohy k 7. lekci Word pro pokročilé, jsme probrali víceúrovňové seznamy. Stále ještě existuje spousta užitečných objektů, které lze ve Wordu využívat, o kterých ještě nebyla řeč. Dnes tento deficit opět o trochu snížíme, když si představíme rovnice a jejich správu. Řeč přijde i na vkládání speciálních symbolů.

Do třetice všeho dobrého se podíváme na interaktivní objekty MS Office, které jsou stále z mého pohledu neprávem opomíjené a nevyužívané. Jde o obsah, který se normálně tvoří v jiných programech (Excel, PowerPoint), ale lze s ním šikovně pracovat i v MS Word.

Ani tím ale seznam objektů úplně nekončí a dostane se na přetřes v budoucnu ještě alespoň jednou.

Speciální symboly

Začneme tím nejjednodušším z dnešní nabídky, to jest symboly a speciální znaky. To jsou vše znaky na úrovni textu, tj. pohodlně se vám vejdou do jednoho řádku, ale jejich význam je unikátní a nelze je nahradit znakem, který máte někde na klávesnici.

Jako příklad si můžeme uvést


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci Wordu si ukážeme symboly a speciální znaky, rovnice, objekty - ikony existujících souborů, náhledy souborů MS Office a interaktivní grafy

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 160 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 136 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 60 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
136 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 399 Kč 339 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (7)