IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 7 - Nejčastější chyby programátorů - Tvorba metod

V minulé lekci, Dobré praktiky pro použití cyklů - Optimalizace, jsme si ukázali nejčastější výkonnostní problémy spojené s nesprávným užitím cyklů a jak jim předejít.

V dnešním tutoriálu kurzu Best practices pro návrh softwaru si ukážeme nejčastější chyby, které programátoři dělají při deklarování metod. Zmíníme také dobré praktiky a návrhový vzor Method chaining.

Nejčastější chyby při deklarování metod

Funkcionalitu našich aplikací rozdělujeme do metod. S tím souvisí několik chyb, které dělají snad všichni začátečníci, i když se jim dá snadno vyhnout.

Hodnoty raději vracíme, než vypisujeme

Pokud třída nereprezentuje přímo uživatelské rozhraní, je lepší, když její metody výsledky své činnosti nevypisují, ale vracejí. Hodnota se tak dá použít na více místech aplikace, kde ji třeba nechceme vypsat, ale nějak s ní dále pracovat (např. ji porovnat s jinou hodnotou):


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 375 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 16 článkům (15 lekcí, test) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme nejčastější chyby a dobré praktiky pro tvorbu metod. Vyzkoušíme si také návrhový vzor Method chaining.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity