Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 11 - UML - Další diagramy interakce

Návrh UML UML - Další diagramy interakce American English version English version

V minulé lekci, UML - Sequence diagram, jsme si detailně vysvětlili sekvenční diagramy v UML. Z úvodní lekce již víme, že kromě sekvenčního diagramu UML nabízí další 3 diagramy interakce - Communication diagram, Interaction overview diagram a Timing diagram. Ty všechny probereme v dnešním UML tutoriálu.

Communication diagram

Komunikační diagram se dříve nazýval Collaboration diagram (diagram spolupráce). Jedná se v podstatě o jinou grafickou notaci pro Sequence diagram, který jsme probírali v minulé lekci. Komunikační diagram nemá časovou osu a časovou posloupnost zde značíme pomocí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si popíšeme další diagramy interakce z UML včetně reálných příkladů. Půjde o Communication diagram, Interaction overview a Timing diagram.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Předchozí článek
UML - Sequence diagram
Miniatura
Všechny články v sekci
UML
Aktivity (1)