Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 5 - Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Finální úprava 2

V předchozí lekci, Tvorba šablony v Adobe Photoshop - Finální úprava 1, jsme začali s finálními úpravami naší šablony.

Dnes na tuto lekci plynule navážeme. Po umístění loga se přesuneme na obdélník na pomezí obdélníků v pozadí, který zastupuje sekci pro nabídky produktů (Vily, Energy domy…) a přidáme na něj piktogramy pro jednotlivé produkty. Tyto piktogramy jsou také přiložené v souboru .zip na konci předchozího článku.

Piktogramy

Výměna je podobná, jako u předchozích objektů. Smažeme text Piktogram a umístíme sem konkrétní piktogram. Umístění těchto piktogramů je možné udělat buď od oka, tedy aby piktogramy byly přibližně na středu své čtvrtiny obdélníku a přibližně v polovině výšky obdélníku. Pokud chceme udržet nějaké přesnější umístění, využijeme na to opět vodící linky. V mém případě je to vodorovná linka umístěná na hodnotě 24,00 cm a svislé linky 11,3 cm, 20,83 cm, 31 cm, 40,5 cm. Pokud půjdeme zleva, začneme piktogramem domu, který je nazvaný villa.png.

Piktogram_vila

Stejným způsobem, jako jsme vložili na šablonu logo, umístíme sem i piktogram vily. Po vložení ho ručně přesuneme na křížení první svislé vodící linky s vodorovnou linkou. Piktogram umístíme středem na střed křížení.

Umisteni_vily

Stejným způsobem postupujeme i v případě


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tato lekce je druhým dílem úpravy finální webové šablony a ukážeme si zde nahrazení zástupných obdélníků obrázky, které jsou umístěny v popředí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 80 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 68 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 30 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
68 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Libor Šmíd
Avatar
Aktivity (2)