Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 1 - E-shop v PHP - Adresářová struktura

PHP E-shop E-shop v PHP - Adresářová struktura American English version English version

Vítám všechny středně pokročilé a pokročilé programátory u pokračování nejúspěšnějšího seriálu na této síti - Jednoduchý redakční systém v PHP objektově (MVC). Je určen pro všechny, kteří mají za sebou tento seriál a nyní chtějí vytvořit ostrý komerční web pro realizaci svého podnikatelského záměru nebo aby získali zkušenosti pro pořádné pracovní uplatnění. V tomto seriálu vůbec poprvé zveřejním techniky, které jsem se za léta práce na informačním systému ITNetworku naučil. Na základě projektu z předchozího zmíněného seriálu vytvoříme profesionální a modulární informační systém s maximální automatizací většiny úkonů. Na tomto univerzálním nástroji vystavíme plně funkční eshop.

Budeme parsovat reflexí PHPDoc anotace, budeme renderovat formuláře frameworkem, generovat PDF faktury, vystavovat JSON API, renderovat stromové menu rekurzí, používat cizí klíče, fulltextové vyhledávání, transakce a spoustu, spoustu dalšího. Zkrátka se naučíme vše co do praxe potřebujete.

Na úvod si uveďme ještě několik motivačních screenshotů z hotového projektu (projekt je samozřejmě mnohem komplexnější, ale vše se sem nevejde):

Druhý krok registrace osoby.

Vygenerovaná PDF faktura.

Filtrování produktů.

Detail produktu.

Vytváření účetních nastavení.

Dnešní díl bude věnován vylepšení struktury projektu a migraci databáze.

Struktura projektu

Reálné komerční projekty mají spoustu tříd a určitě bychom si v nich nevystačili pouze s rozdělením struktury projektu na modely, kontrolery a pohledy. Mít v jedné složce desítky souborů je minimálně nepřehledné. Kód by se špatně spravoval a z vlastní zkušenosti mohu říci, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vytvoříme adresářovou strukturu pro internetový obchod v PHP podle specifikace PSR-4. Využijeme jmenné prostory k tvorbě modulů a upravíme db.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (5)