Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 12 - E-shop v PHP - Databáze produktů

V minulé lekci o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP, E-shop v PHP - Úprava pohledů, jsme dokončili univerzální framework pro efektivní tvorbu profesionálních webových aplikací v PHP na MVC architektuře.

V dnešním tutoriálu se začneme naplno věnovat EshopModule, tedy modulu, který obsahuje kód konkrétní webové aplikace - našeho e-shopu.

Změna licence

Zatímco framework (CoreModule a vendor ItNetwork) je distribuovaný pod licencí Premium, e-shopový modul je kompletní komerční aplikace a proto se bylo z naší strany potřeba zamyslet nad vhodnější licencí. Moc rádi naučíme zdejší snaživé lidi tvořit profesionální aplikace a máme zájem na tom, aby je i prakticky využili a aby kód opravdu poháněl jejich e-shop nebo aplikaci, kterou prodají. Na čem ovšem zájem nemáme, je, aby si náš kód někdo jednou zakoupil a poté ho začal prodávat ve velkém, aniž by se s námi na tomto použití domluvil.

Z těchto důvodů vznikly licence Premium no-reselling (pod kterou je e-shopový modul dostupný) a Premium commercial, na které se s námi můžete domluvit, pokud kód potřebujete použít ve více než jednom komerčním projektu. Kompletní znění licencí je dostupné v článku Licence ITnetwork.cz.

Jste připraveni nasávat pravý komerční kód, který opravdu pohání obchodní aplikace a nakonec takovou aplikaci i dokončit a využít? Pusťme se do toho!

Produkty

Jako první implementujeme v e-shopu správu produktů. Naprogramujeme jejich vkládání, výpis a editaci.

Můžeme se rovnou podívat k jakému výsledku budeme směřovat:

Zobrazení produktů v kategorii

Databáze

Databázi přejmenujeme na eshop_db, jelikož se již netýká univerzálního MVC frameworku. Samozřejmě upravíme hodnoty v


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu začneme programovat EshopModule. Navrhneme databázové tabulky pro uchovávání produktů a jejich kategorií.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1488 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 1265 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 50 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 460 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
1265 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 3 066 Kč 2 606 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 34 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
34 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 71 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn university Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (6)