80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 2 - E-shop v PHP - Koncept článkových kontrolerů

V minulé lekci našeho seriálu o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP, E-shop v PHP - Adresářová struktura, jsme si připravili strukturu projektu a databázi.

Dnes se naučíme implementovat autoloader pro jmenné prostory a v druhé části si představíme geniální koncept článkových kontrolerů. Uvedeme si také část poangličtěných tříd z původního MVC projektu. Díl bude nezvykle obsáhlý, přijde mi zbytečné rozdělovat ho na dalších několik placených článků, když se ve velké části upravuje stávající kód.

Začněme plnit naše adresáře upravenými soubory. Následuje přehled složek a souborů a popis jejich změn.

Všechny zdrojové kódy v tomto článku spadají pod prémiovou licenci ItNetwork a nesmí být šířeny, anotaci nebudu uvádět z důvodu úspory místa v článku.

.htaccess

Víme, že index.php se nyní nachází ve složce public/. Proto do kořenové složky s aplikací umístíme .htaccess s následujícím obsahem, který každý požadavek do této složky nasměruje:

<IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine On
  RewriteRule ^$ public/ [L]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !^public/
  RewriteRule ^(.*)$ public/$1
</IfModule>

public/

Jako první začněme plnit složku public/, která pro prohlížeč představuje


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu připravíme soubory .htaccess, autoloader a naplníme kódem zejména vendor ItNetwork. Představíme si geniální koncept článkových kontrolerů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1488 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 1265 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 50 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 557 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
1265 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 3 709 Kč 3 153 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 22 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
22 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 55 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (11)