Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 7 - E-shop v PHP - Konfigurace a vylepšení DB wrapperu

PHP E-shop E-shop v PHP - Konfigurace a vylepšení DB wrapperu American English version English version

Vítám vás u dalšího dílu populárního seriálu o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP. Po menší pauze se opět pustíme do programování a dobrou zprávou rozhodně je, že je celý projekt hotový a odladěný. Mně tedy zbývá již "jen" dopsat zbývající články.

Minule jsme zprovoznili původní MVC projekt na frameworku, který nyní umí dělit kontrolery do akcí a obsahuje připravené knihovny pro nejčastější úkony. V následujících několika dílech se posuneme za hranice původního redakčního systému a framework rozšíříme o další univerzální funkčnosti, které budeme při tvorbě e-shopu potřebovat. Sice bychom je mohli teoreticky přidávat během seriálu, ale přijde mi lepší mít zde díl s připraveným prázdným frameworkem, od kterého se můžete kdykoli odpíchnout a začít od něj zas nějaký nový projekt. Dolovat framework pro další projekt z hotového e-shopu by bylo neefektivní.

Takže, držte se, jízda začíná!

config

Jelikož je poněkud otravné měnit aplikaci na několika místech kvůli tomu, že ji nahráváme z localhostu na produkci, vytvoříme si centrální soubor s veškerým nastavením. Nastavení můžeme ukládat prakticky v jakémkoli formátu, viděl jsem PHP pole (myslím, že Zend), Neon (Nette), můžete použít XML i JSON. Víte, že já jsem minimalista a proto jsem pro nastavení zvolil


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vytvoříme v našem PHP frameworku centrální konfigurační soubor a vylepšíme databázový wrapper o několik užitečných metod.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (6)