Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 32 - E-shop v PHP - PersonManager

PHP E-shop E-shop v PHP - PersonManager American English version English version

V minulém tutoriálu o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP jsme dokončili administraci košíku a přepracovali jsme přihlašování tak, aby se uživatel přihlašoval emailem. V dnešním dílu se budeme věnovat modelům, kam přidáme metody potřebné pro administraci osob.

Databáze

Mezi modely, které za okamžik přidáme, se budou nacházet i ty pro získání detailů osoby. Mezi detaily budeme načítat i kód banky a číslo účtu. Na faktuře by později měl být i název banky. Ten určitě nebudeme nutit zadat uživatele, můžeme ho jednoduše získat pomocí bankovního kódu. Za tímto účelem si přidejme do databáze tabulku s kódy a názvy bank.

bank_code

  • bank_code_id (int) - Id kódu banky
  • bank_code (int) - Kód banky (např. 800)
  • bank_name (varchar 80) - Název banky (např. Česká spořitelna)
  • swift (varchar 8 ) - Kód banky pro zahraniční styk (např. GIBACZPX)

Následuje SQL kód k založení tabulky a vložení hodnot pro české banky:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu připravíme databázi pro zjištění názvu banky z jejího kódu. Dále začneme pracovat na správci osob, které v obchodu nakupovali.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)