Lekce 16 - Formulářový framework v PHP - CheckBox a TextArea

PHP Knihovny Formulářový framework v PHP - CheckBox a TextArea American English version English version

V minulé lekci, Formulářový framework v PHP - Testy a dokončení formuláře, jsme dokončili jádro našeho formulářového frameworku. Protože však umí pracovat zatím pouze s elementy typu input, budeme ho v následujících lekcích doplňovat o další kontrolky. V dnešním dílu přidáme CheckBox a TextArea.

CheckBox

CheckBox je zaškrtávací pole, které všichni jistě dobře znáte. Jeho hodnota může být buď 0 nebo 1. Nezaškrtnuté CheckBoxy mají v HTML tu vlastnost, že se do POSTu vůbec neodešlou. Toto chování budeme chtít obejít a mít i neodeslané CheckBoxy mezi daty z formuláře s hodnotou 0. Vedle CheckBoxu je třeba renderovat label, aby se uživatel nemusel strefovat na políčko, ale mohl klikat i na text.

Třída CheckBox je velmi jednoduchá, uveďme si její kompletní zdrojový kód:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu přidáme do formulářového frameworku v PHP kontrolky CheckBox a TextArea. Jedná se o zaškrtávací políčko a víceřádkový text.
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (2)