Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 21 - Formulářový framework v PHP - Vylepšení

PHP Knihovny Formulářový framework v PHP - Vylepšení American English version English version

V minulé lekci, Formulářový framework v PHP - RadioGroup a FileBox, jsme dokončili náš formulářový framework. Po nějaké době používání se mi nashromáždilo několik dalších vylepšení, které si dnes uvedeme a které umožní framework používat pro další účely.

Výběr HTTP metody

Ačkoli se formuláře odesílají výhradně metodou $_POST, někdy je výhodné odeslat je metodou $_GET. Představme si např. vyhledávání produktu v e-shopu podle nějakých kritérií (minimální a maximální cena, počet produktů na stránku, způsob řazení a podobně). Když vyhledáme produkty tímto způsobem, bylo by přínosné, kdybychom mohli někomu poslat URL adresu výsledků vyhledávání a tedy včetně údajů, které jsme odeslali formulářem. Přesně k tomu se hodí metoda $_GET (viz screenshot níže).

Filtrovací formulář pomocí metody $_GET

Kompletní URL adresa z e-shopu na obrázku vypadá takto:

http://domena.cz/produkty/index/obyvaci-pokoj/kvetinace/sklenene-kvetinace?form-name=filter-form&phrase=&order_by=lowest_price&start_price=50&end_price=120&filter=Filtrovat

Form.php

Jako první upravíme samotný formulář, do kterého přidáme konstanty pro HTTP metody a privátní vlastnost $method, což je zvolená metoda, kterou se formulář odešle:

const METHOD_POST = 'POST';
const METHOD_GET = 'GET';

private $method;

FormControl.php

Další úpravy budeme směřovat do třídy FormControl, která je předkem všech formulářových kontrolek. Zde dodáme opět vlastnost $method a sérii metod pro práci s daty odeslanými formulářem:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vylepšíme hotový formulářový framework přidáním metody GET a umožněním renderování do řádku (in-line).

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
Knihovny pro PHP
Aktivity (3)