Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 10 - Mechanismus zpráv

V minulé lekci, Zabezpečení šablon, jsme udělali úpravu našeho systému, která spočívala v ošetření proměnných před výpisem do šablony.

V dnešním dílu přidáme mechanismus pro zobrazování zpráv uživateli.

Zprávy

Stejně jako ve Windows (nebo jiných operačních systémech) na nás většinou vyskakují MessageBoxy s tím, že se něco povedlo nebo častěji, že něco selhalo, i na webu bychom měli zavést podobný mechanismus. Tím budeme uživatele informovat o důležitých stavech aplikace. Zprávy budou hlavně 2 typů, buď se něco důležitého podařilo a uživateli to potvrdíme, nebo se něco pokazilo a my ho o tom informujeme. Na tento princip jsou uživatelé zvyklí a takové chování od našeho systému očekávají. Pojďme jim ho tedy dodat.

Požadavky

Vyvolání zprávy musí být velmi jednoduché, podobně jako se v desktopových aplikacích píše něco ve stylu:

MessageBox.Show("Špatné heslo!");

Mechanismus zpráv se v MVC programuje do


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu našemu objektovému MVC redakčnímu systému v PHP dodáme mechanismus k zobrazování zpráv. Dále se naučíme šablonou syntaxi podmínek a cyklů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 56 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 48 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 18 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
48 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 116 Kč 99 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 14 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
14 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 29 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn university Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (14)