Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 10 - Mechanismus zpráv

PHP MVC Mechanismus zpráv American English version English version

V minulé lekci, Zabezpečení šablon, jsme udělali úpravu našeho systému, která spočívala v ošetření proměnných před výpisem do šablony. V dnešním dílu uděláme další malou úpravu, přidáme mechanismus pro zobrazování zpráv uživateli.

Zprávy

Stejně jako ve Windows (nebo jiných operačních systémech) na nás většinou vyskakují MessageBoxy s tím, že se něco povedlo nebo častěji, že něco selhalo, i na webu bychom měli zavést podobný mechanismus. Tím budeme uživatele informovat o důležitých stavech aplikace. Zprávy budou hlavně 2 typů, buď se něco důležitého podařilo a uživateli to potvrdíme nebo se něco pokazilo a my ho o tom informujeme. Na tento princip jsou uživatelé zvyklí a takové chování od našeho systému očekávají. Pojďme jim ho tedy dodat.

Požadavky

Vyvolání zprávy musí být velmi jednoduché, podobně jako se v desktopových aplikacích píše něco ve stylu:

MessageBox.Show("Špatné heslo!");

Mechanismus zpráv se v MVC programuje do


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu našemu objektovému MVC redakčnímu systému v PHP dodáme mechanismus k zobrazování zpráv. Dále se naučíme šablonou syntaxi podmínek a cyklů.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 30 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Předchozí článek
Zabezpečení šablon
Miniatura
Následující článek
Vylepšení wrapperu a editor
Aktivity (8)