Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 10 - CMS v Nette a Doctrine 2 - Mazání kategorií, detail článku

PHP Nette Framework Doctrine CMS v Nette a Doctrine 2 - Mazání kategorií, detail článku

V minulé lekci, CMS v Nette a Doctrine 2 - Přehled a úprava kategorií, jsme si přidali přehled všech kategorií článků a úpravu těchto kategorií.

Detail kategorie v Nette Doctrine CMS

V dnešním Nette tutoriálu přidáme možnost mazání kategorií, přehled všech článků a detail konkrétního článku. Opět si článek rozdělíme podle těchto úkolů.

Smazání kategorie

Na smazání kategorie není třeba žádný formulář, postačí nám jednoduchý odkaz a signál.

Model

Fasáda
app/model/faca­des/ArticleCa­tegoryFacade.php

Začneme přidáním metody pro smazání kategorie do naší třídy ArticleCategoryFacade. Pro odstranění entity použijeme metodu remove() z třídy EntityManager:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu přidáme možnost smazání kategorie, zobrazíme přehled všech a detaily jednotlivých článků. Programujeme CMS v Doctrine 2 a Nette frameworku.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Martin Konečný (pavelco1998)
Avatar
Autor se o IT moc nezajímá, raději by se věnoval speciálním jednotkám jako jsou SEALs nebo SAS. Když už to ale musí být něco z IT, tak tvorba web. aplikací v PHP. Také vyvýjí novou českou prohlížečovou RPG hru a provozuje osobní web http://www.mkonecny.cz
Aktivity (6)