Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 8 - E-shop v Nette - Obrázky produktů - Model

PHP Nette Framework E-shop E-shop v Nette - Obrázky produktů - Model

V minulém tutoriálu o tvorbě E-shopu v Nette jsme zprovoznili vkládání produktů do e-shopu. Pro zjednodušení jsme zanedbali vkládání obrázků k produktům, což napravíme v následujících dílech. Podíváme se na to, jakým způsobem budeme obrázky ukládat a poté se můžeme rovnou vrhnout na implementaci.

Obrázky

Každý produkt by měl mít několik náhledů (obrázků), nikdo nekupuje rád zajíce v pytli. Možností uložení obrázků je více, dají se ukládat jako soubory nebo dokonce i do databáze jako BLOB (i když to je méně časté řešení). My obrázky produktů uložíme do složky products ve složce www/images/.

Ukládání náhledů můžeme vyřešit úplně bez databáze tak, že obrázky pojmenováváme podle ID produktu a dále číslujeme. Druhou variantou je vytvoření databázové tabulky "image", kam si budeme zapisovat který obrázek se váže ke kterému produktu. Obrázkům typicky poté dáváme náhodné názvy funkcí uniqid(). Výhodou tohoto řešení je, že si do databáze můžeme uložit např. i popisek obrázku a lze jednoduše měnit pořadí náhledů. Nevýhodou je samozřejmě nutnost přítomnosti další tabulky.

V našem e-shopu jsem zvolil


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu implementujeme model obrázků produktů, jejich přesouvání a odstraňování. Pokračujeme v programování internetového obchodu v Nette.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (1)