10. díl - Jednoduchý redakční systém v Nette - Uživatelské formuláře

PHP Nette Framework Základy Jednoduchý redakční systém v Nette - Uživatelské formuláře

Vítám vás všechny u pokračování seriálu tutoriálů o tvorbě webových aplikací v PHP frameworku Nette. V minulém díle jsme započali tvorbu přihlašování a registrace uživatelů do našeho redakčního systému a již jsme přidali tabulku uživatelů do naší databáze a vytvořili pro ni model. Dnes budeme pokračovat a zaměříme se na tvorbu přihlašovacího a registračního formuláře a jejich použití v CoreModule.

Továrnička

S modelem jsem tedy již hotoví, ale dnes se nepřesuneme rovnou k presenteru, nýbrž se nejdříve podíváme na tzv. továrničku. Továrničky jsou v Nette velice hojně používaný koncept a my je zde na příkladu využijeme k tomu, abychom si vytvořili znovupoužitelný přihlašovací a registrační formulář v rámci celé aplikace. Co to tedy znamená?


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu, v rámci sekce o přihlášení a registraci, si přidáme továrničku na znovupoužitelné formuláře pro přihlašování a registraci uživatelů.
Pro přístup k článku potřebuješ 16 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
16 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 40 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (1)