Naučit se PHP Naučit se PHP
Pouze tento týden až 80 % sleva na vývoj webů v PHP.
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 10 - Jednoduchý redakční systém v Nette - Uživatelské formuláře

PHP Nette Framework Základy Jednoduchý redakční systém v Nette - Uživatelské formuláře

V minulé lekci, Jednoduchý redakční systém v Nette - Model uživatelů, jsme započali tvorbu přihlašování a registrace uživatelů do našeho redakčního systému. Přidali jsme tabulku uživatelů do naší databáze a vytvořili pro ni model. Dnes budeme pokračovat a zaměříme se na tvorbu přihlašovacího a registračního formuláře a jejich použití v CoreModule.

Továrny

S modelem jsme již hotoví, ale dnes se nepřesuneme rovnou k presenteru, nýbrž se nejdříve budeme zabývat konceptem továrny - Factory. Továrny jsou v Nette velice hojně používaný návrhový vzor a my je zde na příkladu využijeme k tomu, abychom si vytvořili znovupoužitelný přihlašovací i registrační formulář pro celou aplikaci, který následně použijeme v CoreModule.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu, v rámci sekce o přihlášení a registraci, si přidáme továrnu na formuláře pro přihlašování a registraci uživatelů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 72 bodů 50 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 54 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
50 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 180 Kč 126 Kč

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (6)