C/C++ week Zimní výprodej
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++
40 % bodů zdarma díky naší Zimní akci!

Lekce 22 - Magické metody v PHP podruhé

V minulé lekci, Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře, jsme dokončili výjimky na praktickém příkladu s emailovým formulářem. OOP kurz již pomalu zakončujeme. V následujících lekcích probereme ještě poslední teorii, která již není tak důležitá, ale opět na ní můžete někdy narazit. Dnešní PHP tutoriál se zaměřuje na magické metody.

Magické metody podruhé

Již jsme si zmínili, že třídy v PHP mohou disponovat tzv. magickými metodami. Magické se jim říká proto, že se za určitých okolností spouští samy. Na začátku seriálu jsme si zmínili 3 nejdůležitější, šlo o konstruktor (spustí se při vytvoření objektu), destruktor (spustí se při zničení objektu) a __toString (spustí se při převodu objektu na řetězec).

Některé magické metody jsem vám záměrně zatajil, abychom se s nimi v začátcích seriálu nezatěžovali. Pojďme to nyní napravit.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu o objektově orientovaném programování v PHP si vysvětlíme další magické metody. Půjde zejména o gettery a settery.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 317 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 269 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 38 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 119 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
269 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 791 Kč 672 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 14 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
14 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 35 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře
Všechny články v sekci
Objektově orientované programování (OOP) v PHP
Miniatura
Následující článek
Datum a čas v PHP objektově
Aktivity (11)