Lekce 7 - Práce se soubory JSON v PHP

V předchozí lekci, Práce s archivy ZIP v PHP, jsme se seznámili s prací s archivy ve formátu ZIP v PHP. Ukázali jsme si třídu ZipArchive a její nejdůležitější metody.

V dnešní lekci na nás čeká další souborový formát JSON (JavaScript Object Notation), který se nám může hodit při vývoji webových aplikací. O tomto formátu jsme si řekli v úvodní lekci tohoto kurzu. Řekli jsme si, že se jedná o strukturovaný textový formát, který má hierarchickou (stromovou) vnitřní strukturu a hodí se tak na ukládání


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Seznámíme se s formátem JSON a jak s ním pracovat v jazyce PHP pomocí funkcí json_encode() a json_decode(). Naše znalosti uplatníme v praktickém příkladu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 114 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 97 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 18 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 43 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
97 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 285 Kč 242 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal EthernetLord
Avatar
Aktivity (4)