Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Pokročilá konfigurace PHP (XAMPP)

V minulé lekci, Tvorba knihoven v PHP, jsme se naučili tvořit vlastní knihovny.

V následujícím tutoriálu se naučíme nakonfigurovat PHP, abychom mohli na svém lokálním serveru rozumně vyvíjet a testovat reálné projekty, než je nasadíme na produkci. Tutoriál je určen pro pokročilejší publikum, nicméně je volně zařazen do kurzu základů PHP, protože se zde probírá instalace XAMPP. Pokud s PHP začínáte, budete jej pravděpodobně potřebovat až později.

Pro jednotlivé projekty si vytvoříme subdomény, které zabezpečíme. Již tedy nebudeme používat doménu localhost, ale každý projekt bude mít svou vlastní. Dále zprovozníme odesílání emailů a naučíme se importovat velké databázové exporty. Tutoriál budu psát pro balík XAMPP, nicméně informace můžete použít pro kterýkoli LAMP server.

Subdomény

Jistě jste se již dostali do situace, kdy si chcete na localhostu zprovoznit několik projektů (webů) a některé jsou psané tak, aby se nacházely v kořenové složce. Apache samozřejmě podporuje virtuální hostitele, takže si můžeme na localhostu projekt spustit pod libovolnou doménou, kterou si vymyslíme, a projekt si bude myslet, že je v kořenové složce.

hosts

Nejprve je nutné upravit soubor hosts (bez přípony), který se nachází ve složce


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tutoriál naučí konfigurovat PHP (XAMPP) pro lokální vývoj reálných projektů, zprovozníme subdomény, odesílání emailů a import velkých MySQL souborů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 92 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 78 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 27 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 35 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
78 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 230 Kč 195 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn university Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (12)