Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 7 - Smlouvy nepojmenované

V minulé lekci, Smlouva o dílo, jsme se zabývali smlouvou o dílo. Řekli jsme si, jak je to s vlastnickým právem k dílu, a jaký je rozdíl mezi smlouvou o dílo a kupní smlouvou.

Vzhledem k tomu, že smlouva o dílo je ze své podstaty hodně variabilní, není od věci v návaznosti na tuto kapitolu zmínit také tzv. smlouvy nepojmenované. Jedná se o smlouvy, které nejsou zákonem zvláště upraveny, jako např. smlouva kupní nebo smlouva o dílo.

Smluvní strany mohou uzavřít i takovou smlouvu, která není zákonem upravena, nicméně ani taková smlouva nemůže odporovat obsahu nebo účelu zákona (nemůžou být nezákonné). U nepojmenovaných smluv si celý obsah, náležitosti, práva a povinnosti určují sami účastníci. Po obecných náležitostech, které jsme si zmiňovali v kapitole o kupní smlouvě, je to zcela na smluvních stranách, jak smlouvu pojmenují, a co v ní určí (přestože je zde stále veřejnoprávní ochranný rámec, který není možné překročit).

Mezi příklad nepojmenované smlouvy se dají zmínit


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 65 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 11 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tomto článku si přiblížíme smlouvy nepojmenované, protože se jedná o široké téma, které může být pojato mnoha způsoby, většinu článku tvoří vzor smlouvy

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsala Emma Hartingerová
Avatar
Emma
Aktivity